Ana sayfa » Unearthed Arcana – 7. Kısım – Soylu Cin Warlock

Unearthed Arcana – 7. Kısım – Soylu Cin Warlock

Yazar Thunder
0 yorum
5
(1)

 Unearthed Arcana serimize 7. kısım ile devam ediyoruz, iyi okumalar!


Soylu Cin Warlock

 Nadir bir cin soyuna sahip olan, bir Soylu Cinle anlaşma yaptın. Bu varlıkların Elemental Düzlem üzerinde büyük etkisi vardır, daha azınlıkta kalanlarsa, daha düşük statüde cinler, ve elementallerin üzerine çıkar. Soylu cinlerin nefisleri çeşitlidir, ancak temel olarak farklı canlıların, bilginin, ve ganimetin koleksiyoncularıdır. Bir cin kendi koleksiyonunu, ve kendi koleksiyonu olduğu şeyleri korur, ve onlar için bir değer biçer. Cinle yaptığın anlaşmanın sonucunda senden, evren içinde garip ve tuhaf eşyaları bulup ona götürmeni isteyebilir. 

 

Genişletilmiş Büyü Listesi

 1. seviyeden itibaren, Soylu Cin patronunu seçtiğinde büyü listendeki büyüler artar. Şu büyüler büyü warlock listene eklenir:

Büyü Seviyesi Büyü
1. fog cloud, sleep
2. enlarge/reduce, phantasmal force
3. create food and water, protection from energy
4. polymorph, phantasmal killer
5. Bibgy’s, creation

 

Koleksiyoncu’nun Zımbırtısı

 1. seviyeden itibaren, patronun sana bir varlığa bağlanıp, o varlığı patronunun inine götürmeni sağlayacak bir zımbırtı verir. Bu zımbırtı fazla büyük değildir, ve senin büyü yapma odağındır. Bu zımbırtının nasıl bir şey olduğunu betimleyebilirsin, veya bir zar atarak tablodan bir zımbırtı seçersin:

d6 Zımbırtı
1 Gaz lambası
2 Kapaklı bir kap
3 Bölmesi olan bir yüzük
4 Kapaklı bir şişe
5 Küçük bir heykelcik
6 Süslemeli bir fener

 Eğer zımbırtını kaybedersen, patronundan yeni bir zımbırtı istemek için 1 saatlik bir ayin yapmalısın. Bu ayin kısa veya uzun dinlenmede yapılabilir, ve sonucunda önceki zımbırtı yok olur. Öldüğündeyse bu zımbırtı elemental bir patlama ile yok olur. 

 Zımbırtın elindeyken, aksiyonunu kullanıp 100 fit yakınında göre bildiğin istekli bir varlıkla aranda elemental bir bağ kurarsın. Bu bağ 1 saatin ardından, bu özelliği başka bir varlık üzerinde kullandığında, hedefin canı 0’a düştüğünde, veya hedeften 100 fit uzaklaştığında sona erer.

 Bir hedefe bağlandığında, şu etkileri kazanırsın:

  • Attığın Algı (perception) zarına Karizma bonusunu eklersin (minimum +1 bonus)
  • Bir büyü yaptığında, büyünün merkezini hedef olarak alabilirsin.

 Bu özelliğini Karizma bonusun (minimum bir kere) kadar yapabilirsin, ve kısa veya uzun dinlenme bitirdiğinde tüm hakların yenilenir.

 

Elemental Direnç

 6. seviyeden itibaren, patorunun seni elemental bir enerjiyle sarmalar. Ne zaman uzun dinlenme gerçekleştirsen asit, soğuk, alev, ya da şimşek hasarına (sen seçersin) karşı, bir sonraki uzun dinlenmene kadar direnç kazanırsın. 

 Bir varlıkla bağ kurduğunda, bu özelliği o kişiye de verebilirsin (bağ bozulduğunda etki de biter).

 

Koruyucu Dilek

 10. seviyeden itibaren, artık zımbırtınla kendini, ya da bağlandığın kişiyi koruma altına alabilirsin. Eğer sen veya bağlandığın varlık bir saldırı sonucunda hasar alırsa, reaksiyonunu kullanıp ikinizin yerini değiştirebilirsin (yani sen bağlandığın kişinin yerine ışınlanırsın, o da senin eski yerine), ve bu durumda hasarı bağlandığın varlık yerine sen alırsın.

 

Cin’in Şovu

 10. seviyeden itibaren, aksiyonunu kullanarak 90 fit içerisinde görebildiğin bir varlığı patronunun huzuruna çıkarırsın. Hedef Karizma kurtulma zarı atar (DC senin büyü kurtulma zarına eşittir). Eğer hedef başarısız olursa Elemental Düzlemde patronunun yanına ışınlanır. Hedef sersemler, ve patronun onunla dalge geçer, ancak ona zarar vermez. Hedef her turunun sonunda bu kurtulma zarını tekrarlayabilir. Eğer başarılı olursa, eski konumuna geri döner.

 Bu özelliği kullandığında, uzun dinlenme bitirene kadar yeniden kullanamazsın. Eğer hedef, patronunun huzurunda bir dakika kadar kalırsa, patronun onu geri gönderir, ve hakkın yenilenir.

 

Koleksiyoncu’nun Çağrısı

 14. seviyeden itibaren, patronunun Materyal Düzleme olan etkisini arttırmak için onu ikna etmeyi deneyebilirsin. Aksiyonunu kullanarak patronuna yakarış edersin, İkna (persuasion) zarı atarsın (DC senin büyü kurtulma zarına eşittir). Başarılı olursan aşağıdaki efektlerden birisini kazanırsın:

  • 60 fit yakınında görebildiğin bir varlık 8d6 can yeniler, ve üzerindeki şu etkilerden birini yok eder: körlük, cezbedilme, sağırlık, korkma, felç, ve zehirlenme.
  • 60 fit yakınında görebildiğin bir varlık sonraki sıranın başlangıcına kadar, sana karşı attığı saldırı ve kurtulma zarlarına dezavantaj alır.
  • Legend lore büyüsünü hiç bir materyale gereksinim duymadan yapabilirsin.

 Bu özelliği kullandığında başarılı ya da başarısız olsan da, tekrardan kullanmak için uzun dinlenme tamamlaman gerekir. Alternatif olarak, bu özelliği yenilemek için patronuna 500 altın değerinde bir ganimet adaman gerekir. Bu ganimetin en az 1 dakikalığına senin 10 fit yakınında olması gereklidir, ve bu kısa ayinin sonucunda bu ganimet patronunun diyarına gider, tabi zımbırtın elinde olduğu sürece.


 Ve evet, bu yazıyı da bitirdik. Lakin hâlâ Unearthed Arcana serisini bitirmiş değiliz. Önümüzde daha çok yol var dostlar, çok!

 

Gözcülerin Yemini PaladinMerhametin Yolu Keşiş

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bir Yorum Bırakın

Şunlar da hoşunuza gidebilir