Anasayfa Telif Hakları

Telif Hakları

Yazar Ömer Mustafa ARDA

5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarı;

Roleplayturk.net sitesinin ve alt alan adlarının isim hakları, içeriği, şablonu, tasarımı ve site içindeki tüm dokümanlara ait hakları saklıdır. Site içerisinde yer alan sayfalarda aksi belirtilmediği sürece, site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz (arama motorlarının dizinleri için kullandıkları geçici bellek kayıtlarından alınmış olsalar dahi).

Sitemizi ziyaret eden misafirlerimiz, sitenin telif hakkı konusunda firmamızın tüm talep ve açıklamalarını kabul ettiklerini beyan ve taahhüt ederler.

Hakları saklı tutulmuş eserler, sahiplerinin muvafakati olmadan hiç bir suretle çoğaltılamaz, alıntı yapılamaz, yayınlanamaz, başka bir yerde kullanılamaz.

Roleplayturk.net üzerinde yer alan içerikler Site Yöneticisinin önceden verilmiş açık muvafakati olmaksızın başka siteler yada medyalara kopyalanamaz. Aksi durumda ilgili hukuki süreçler anlaşmalı hukuk büroları ve avukatlar aracılığı ile tarafımızca başlatılacaktır.

Yukarıda yer alan tüm yükümlülükler ragempturk.com , heat-rp.com ve alt alanadlarına sahip tüm Roleplay Turk alt projeleri için geçerlidir. Bu site ve platformlar Roleplay Turk sponsorluğu ile alt proje çatısı altında değerlendirilmektedir.

Telif Haklarına Saygılıyız

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı kanunda tanımlanan “yer sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir.

İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz “uyar ve kaldır” prensibini benimsemiştir.

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri,mail yolu ile bize ulaşabilirler.

Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde kaldırılıp size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.