Ana sayfa » RAGE:MP Nedir? RAGE:MP Türk Sunucuları?

RAGE:MP Nedir? RAGE:MP Türk Sunucuları?

Yazar Bilal
0 yorum
4.2
(5)

Geçtiğimiz günlerde RAGE:MP platformu Epic Games, Grand Theft Auto 5 oyununu bedava dağıtması üzerine büyük bir yükselişe geçti. Keza FiveM platformu da bu yükselişte oldu fakat benim buradaki odağım RAGE:MP platformu olacak. RAGE:MP şuan açılacak olan bir kaç Türk sunucuları var fakat hali hazırda açık olan yazının yayınlanma tarihi itibarı ile yok maalesef ki.

RAGE:MP 1.1 versiyonu ile bir çok yenilik ve altyapısal düzeltmeye gideceğini yakın bir zamanda duyurdu. Uzun süredir ara güncellemeler ile senkron sorunlarını düzeltmede büyük adımlar atan platformda geçtiğimiz günlerde GTA World Türkiye sunucusu bir anlaşmazlık ile proje iptal oldu. Bunun ardından Seven Roleplay yeniden açılacağını şaşırtıcı bir şekilde duyurdu. Neden mi? Çünkü en son kapattıklarında büyük bir yazı paylaşmıştı Cheff;

SEVEN VEDA

Merhabalar, Uzun bir aranın ardından sizlere tekrar, son kez sesleniyorum. Bu bir veda konuşması, Seven ismini bir daha GTA platformunda duymayacağınıza dair bir konuşma. Öncelikle neler yaptık onlardan bahsetmek istiyorum. Neler yaptık? 2017 yılının ilk ayında Seven Role Play ismiyle Türkiye’nin ilk GTA5 sunucusunu kurduk ve sosyal ağlarda başlatığımız reklam ve kampanyalar ile Türk halkına GTA5 sunucu düzenini öğrettik. Ardından Türkiye’nin en büyük GTA5 ağını kurarak ilk ve en büyük sunucuyu açtık. Aynı zamanda bu sunucu bu zamana kadar hiç kimsenin geçemediği oyuncu rekorunada ulaştı. 2017 yılından bu yana internet sitemize 2500 farklı kullanıcı, 1700’e yakın karakter başvurusu yapıldı. En yüksek oyuncu rekorumuz 214 olarak belirlendi. Çok uzun bir süre GTA5 Türkiye platformunda kimsenin geçemeyeceği rekorları başardık. Bunların hepsini, beraber yaptık. Rolcüsünden en yetkili yöneticisine kadar herkesin emekleriyle buralara geldik ve bu aileyi kurmaktan her zaman mutluluk duyduk. Neden bırakıyoruz? Sunucuyu ve ekibi kuran kişi olarak sunucunun kapatılması kararı aldım. Kurucu ortaklarım Widmore ve GL1TCH1337 bu karara karşı çıksalarda, kararı ben aldığım için kapatılması gerekti. Kapatılma kararı %90 kurucu üyelerin pasifliğinden kaynaklanıyor. Beni tanıyan kişiler biliyordur ki ben yurt dışında yaşıyorum ve Türkiye’den 6 saat ileri zaman dilimindeyim. Bu da işleri yürütmemde büyük bir zorluğa sebep oluyor. Diğer kurucu ortaklarımın iş ve okul hayatıda yansıdığı zaman eskisi kadar ilgilenemiyor hale geldik. Bırakma ve kapatmamızın tek sebebi, artık kişisel hayatlarımızda oyuna istesekte ayıracağımız bir vaktin kalmaması. Bunun dışında hiç bir farklı sebep mevcut değil. Burada yazacak ve anlatacak çok fazla şey var. Ancak vaktinizi çalmak istemiyorum. Şahsım olarak bir daha hiç bir GTA projesinde ismim geçmeyecek veya yer almayacağım. Discord kanalları bana ait olmadığı için discord kanallarımızı farklı amaçlar için kullanıldığını görebilirsiniz, bilginize. 2017 yılından bu yana ekibimize katılmış 52 farklı yöneticimiz başta olmak üzere, tüm oyuncu ve yönetici arkadaşlarıma ,kardeşlerime ve abilerime teşekkür ediyorum. Türkiye’de bir çok kişinin hafızasına kazınmış bir isim olan “SEVEN” platformunu hep beraber oluşturduk. Artık fişi çekmenin vakti geldi. Vermiş olduğum sözleri ve planları gerçekleştiremediğim için özür dilerim. Bu projeyi kuran ve 3 yıldır yöneten asıl kişi olarak bu projenin iyiliğini herkesten çok ben isterim.” Bunun ardından geri dönüş atmaları platform büyümesi adına güzel bir hamle olsa bile bu yazıdan sonra farklı bir hamle yapmaları çok da ilginç olmadı. Genel olarak geçmiş dönemde bir çok kez açılıp kapanmış olmalarından ötürü daha fazla yorum yapmak istemiyorum bu konu ile ilgili. Umarım platformda başarılı olurlar diye ümit ediyorum.

RAGE:MP 1.1 ile neler gelecek onlara bakalım;  Senkron sorunları büyük ölçüde düzeltilmiş durumda ve bire bir test etmiş biri olarak şunu söyleyebilirim ki FiveM‘in bu konuda hiç şansı yok, gayet stabil ve yüksek ölçüde oyuncu ve yazılımcı dostu bir platform olmuş durumda. Rus devi GTA5 RP büyük bir sıçrayış ile tek bir isim altında yaklaşık 20 bin oyuncuyu 8 sunucu üzerinde oynatmayı başarmış ve gayet başarılı bir sunucu olma konusunda emin adımlar ile platformu canlandırmıştır.  “Görseli daha sonradan alabildim” 

RAGE:MP 2 sene sonra çok daha iyi yerlerde ve Türkiye üzerinde FiveM kadar bilinen ve kullanılan bir platform olacak.Bunun sebebi oyuncu dostu olması ve iyi bir altyapısı kullanmasından dolayı ileriye dönük başarılı bir süreç platformu bekliyor olacaktır.  Bir diğer yazımda görüşmek üzere kendinize iyi bakın. #EvdeKal #BizimleKal

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 4.2 / 5. Oy sayısı: 5

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bir Yorum Bırakın

Şunlar da hoşunuza gidebilir