Ana sayfa » EightbornV Nedir? Nasıl Başvurulur?

EightbornV Nedir? Nasıl Başvurulur?

Yazar Kraygaso
0 yorum
5
(3)

Herkese selamlar! Twitch üzerinden en az bir kere GTA Roleplay yayını izlediyseniz, EightbornV ismini duymuşsunuzdur. Son derece popüler olan EightbornV giderek popülerliğini arttırıyor ve yeni oyunculara kapısını açıyor. Hal böyle olunca canlı yayın severlerin aklında oluşan ilk soru da sunucuda nasıl yer alabilirim oluyor. Roleplay Turk olarak da takipçilerimiz tarafından bizlere en fazla yönetilen sorulardan bir tanesi de “Eightborn’a nasıl başvururum?” olunca bunun hakkında bir rehber hazırlamaya karar verdik. Keyifli okumalar!


EightbornV Nedir?

EightbornV, ünlü Twitch yayıncısı Tuğkan “Elraen” Gönültaş tarafından 29 Temmuz 2019 tarihinde açılmış ve hala faal vaziyette olan, Grand Theft Auto V oyunun çoklu oyunculu oynayabilme imkanı sunan FiveM istemcisi üzerinde ses tabanlı bir rol yapma sunucusudur. EightbornV‘nin yine sahibinin  Elraen olduğu Eightborn SAMP Sunucusu ile karıştırılmaması gerekir. Sunucular Platformu‘muzda da haberini yaptığımız üzere EightbornV SAMP Sunucusu çalışmalarını durdurmuş ve Elraen, kullandığı oyunmodunu satılığa sunmuştu.

EightbornV Oyuniçi

EightbornV Toplantı

Sunucu içerisindeki rollerden bir görsel. Kaynak: Akagreen – Twitch

Sunucuda yer alabilmeniz için hesabınız sunucu içerisindeki beyaz listede(whitelist) bulunmalıdır.

Peki Whitelist Nedir?

Whitelist kelime anlamı olarak beyaz liste demektir. Bu whitelist ibaresi sunucuda oynamak için bir başvuru sürecinin veya mülakatın olduğu anlamına gelir. Bu başvuru sürecinde, sunucu yöneticileri başvuran oyuncunun rol bilgisinin yeterli olup olmadığını ve sunucuya ciddi anlamda rol amacı ile gelip gelmediğini tespit etmek amaçlı oyuncuları bazı testlere tabii tutar. voRP, EDRP vb. bir çok sunucuda uygulanan bir yöntemdir.


Nasıl Başvurulur?

EightbornV sunucusuna başvurabilmeniz için öncelikle dönemsel bir şekilde açılan başvuruları takip etmeniz gerekiyor. Başvurular açıldığında haberdar olabilmeniz ve güncel kalabilmenizin en iyi yolu ise EightbornV Discord Sunucusu‘na katılmanız ve sunucu yetkililerin ilgili gelişmeleri ve başvuru durumlarını duyurduğu “#duyurular” kanalını takip etmeniz.

EightbornV Duyuru

EightbornV Discord Duyurusu

Başvuruların açık olduğu haberini aldıktan sonra yapmanız gereken şey EightbornV Forum Adresi‘ne gidip bir üyelik oluşturmanız. Üyeliğinizi oluşturduktan sonra gerekli alan üzerinden şablona uygun bir şekilde karakter başvuru konunuzu oluşturacaksınız. Başvurunuz sunucu yetkilileri tarafından incelenecek, kabul edildiğiniz takdirde ikinci aşamaya geçmeye hak kazanacaksınız. İkinci aşamada Discord üzerinden sesli mülakata tabii tutulacaksınız ve onu da başarıyla geçtiğinizde sunucuda rol yapmaya başlayabilirsiniz. Hepsi bu kadar! Umarız yazımız aklınızdaki soruları gidermiş, değerli takipçilerimize yardımcı olmuştur.


EDRP‘ye nasıl başvuracağınız öğrenmek için:

EDRP Nedir? Nasıl Başvurulur?

voRP‘ye nasıl başvuracağınız öğrenmek için:

voRP Nedir? Nasıl Başvurulur?

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 3

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bir Yorum Bırakın

Şunlar da hoşunuza gidebilir